Absolwenci Studiów Podyplomowych w Irlandii prowadzili zajęcia na letniej szkole w Cieszynie

05-10-2017

Absolwenci Studiów Podyplomowych z Dublina prowadzili zajęcia podczas letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie

Tak pobyt w Cieszynie wspomina Magdalena Grześkiewicz, która po ukończeniu Studiów przyjechała na dwa tygodnie do Cieszyna:

„Serdecznie dziękuję za możliwość prowadzenia lektoratu z języka polskiego jako obcego podczas tegorocznej letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie. Doświadczenie to nie tylko pozwoliło mi w praktyce wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte podczas trzysemestralnych Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego prowadzonych w Dublinie przez Uniwersytet Śląski, ale przede wszystkim utwierdziło mnie w przekonaniu, iż nauczanie studentów z czterech stron świata to niezwykła przygoda i ogromna satysfakcja. Moja grupa przybyła do Cieszyna z: Włoch, Gruzji, Rosji, Chin, Tajwanu i Brazylii. Język polski nie zna granic! „Polish- you know it makes sense”! Pozdrawiam ciepło z Zielonej Wyspy całą kadrę akademicką oraz wszystkich studentów i zachęcam jednocześnie tych, którzy jeszcze się wahają, do uzyskania kwalifikacji na kolejnej dublińskiej edycji studiów podyplomowych.

Magdalena Grześkiewicz