Bal charytatywny

„Na ratunek dzieciom Polonii i Polaków w Wielkiej Brytanii” Stowarzyszenia Sympatyków Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego
Bal składał się z części oficjalnej oraz z części artystycznej. Przemówienia wygłosili Prof. dr hab. Małgorzata Kita – prezes Stowarzyszenia, dr hab. Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców oraz prof. dr hab. Anna Łabno – Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Śląskiego.
W części oficjalnej programu odbyła się również promocja i wręczenie egzemplarzy autorskich książki „Nauczyć Polski i polskiego”, podręcznika, który powstał dla słuchaczy Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Później przyszedł czas na część artystyczną wieczoru. Wystąpili: Joanna Węgrzynowicz, która wykonała kilka arii operowych, Monika Szamsza i Patryk Stankiewicz, którzy zatańczyli dla gości kombinację tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz zespół tańca bollywoodzkiego Saathi z Katowic. Oprócz tego na balu znajdowało się również stoisko z pamiątkami z całego świata, które uczestnicy balu mogli nabyć za symboliczne kwoty oraz stoisko cichej aukcji, na którym wylicytować można było m.in. zestaw czterech książek podarowanych i podpisanych przez samego Normana Daviesa. Ponadto podczas imprezy odbyła się też krótka aukcja, którą poprowadził Jacek Łapot z Kabaretu „Długi”. Nie zabrakło również nawiązań tematycznych do Wielkiej Brytanii i Polski – klimat wprowadzały dopasowane kolorystycznie i tematycznie dekoracje przygotowane przez firmę „ASOBI organizacja wydarzeń” oraz pokaz zdjęć z Wielkiej Brytanii. Na końcu oczywiście przyszedł czas na tańce i dobrą zabawę do białego rana.