Casting do programu telewizyjnego Brawo polski! (12 kwietnia 2016)

25-04-2017

Szkoła Języka i Kultury Polskiej jako partner Fundacji Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE realizować będzie projekt Brawo polski! – cykl edukacyjno-kulturalnych audycji telewizyjnych. Zadanie dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016.

Projekt zakłada wyprodukowanie i wyemitowanie 12 odcinków programu edukacyjnokulturalnego pt. Brawo polski! Celem zadania jest, w sposób przystępny i akceptowalny dla zróżnicowanych społecznie i demograficznie odbiorców, podniesienie kompetencji komunikacyjnych użytkowników polszczyzny oraz kształtowanie świadomych postaw wobec języka. Każdy odcinek programu dotyczyć będzie kilku problemów komunikacyjnych (np. w zakresie etykiety językowej, społecznych uwarunkowań użycia kodu językowego, itd.).

Formuła programu zakłada zainicjowanie kwestii problematycznych przez prowadzących cudzoziemców (dla których kwestie skuteczności i poprawności komunikacji w języku polskim nie są oczywiste i dzięki temu w sposób naturalny stają się przedmiotem ich namysłu). Komentarzem dla tych problemów będzie zdanie rodzimych użytkowników polszczyzny (przedszkolaków, uczniów liceum, seniorów) oraz wypowiedzi eksperckie językoznawców, wykładowców akademickich.

Szukamy studentów oraz gości zagranicznych studiujących na Uniwersytecie Śląskim, którzy poprowadzą telewizyjny program edukacyjno-kulturalny adresowany do młodzieży. Tematem programu są zagadnienia związane z poprawną polszczyzną.

Lubisz wyzwania?
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności przed kamerą?
Czekamy właśnie na Ciebie!

Chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających imię i nazwisko, numer telefonu, zdjęcie oraz krótki opis swojej osoby na adres brawopolski@gmail.com.

Casting odbędzie się 12 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:00 na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach.