Delegacja studentów i wykładowców z Uniwersytetu we Freiburgu w Niemczech gośćmi Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ (17 października 2014)

22-04-2017

W piątek, 17 października w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz na Wydziale Filologicznym gościła delegacja studentów i wykładowców z Uniwersytetu we Freiburgu w Niemczech. Młodzi ludzie zainteresowani polską kulturą i realiami postanowili odwiedzić Śląsk, by dowiedzieć się więcej na temat identyfikacji i tożsamości mieszkańców Śląska, różnic dialektalnych i uwarunkowań społeczno-politycznych w naszym regionie. Gości w murach naszej uczelni przywitała dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, pełnomocnik Rektora UŚ ds. studentów zagranicznych, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, zaś wykład na temat Śląska i tożsamości śląskiej wygłosił dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek, kierownik Katedry Literatury Porównawczej. Wizyta młodzieży i wykładowców z Freiburgu odbyła się w ramach współpracy naukowej z tamtejszym uniwersytetem – w 2012 r. w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ gościła prof. dr Anna Meiser, antropolożka z Uniwersytetu we Freiburgu, która tym razem przyjechała na UŚ z grupą swoich studentów.