Dni kultury polskiej w Shenyang (2-6 maja 2016)

25-04-2017

W dniach od 2 do 6 maja 2016 r. na Northeastern University w Shenyang odbędą się dni kultury polskiej organizowane przez Centrum Studiów Polskich NEU, którego dyrektorem jest mgr Adam Antoniewicz (lektor ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ). Zajęcia lektoratowe, seminaria i wykłady oraz program kulturowy poprowadzą dr hab. Magdalena Bąk z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego oraz mgr Karolina Graboń ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Dni kultury polskiej rozpoczną się spotkaniem z władzami Northeastrn University, prowincji Liaoning, Ambasady RP i Centrum Kultury Polskiej działającym przy Ambasadzie. Program obejmował będzie wybrane zagadnienia dotyczące polskiej historii, literatury, zagadnień realioznawczych, a także praktyczną naukę języka polskiego dla osób początkujących. Uczestnicy dni kultury polskiej wezmą także udział w popołudniowej biesiadzie pieśni i tańców, a także wieczorze polskich animacji. Celem spotkań jest promocja nauki języka polskiego wśród osób chińskojęzycznych.

Uniwersytet Śląski i Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ od kilku lat intensywnie współpracują z Northeastern University w ramach zawartej umowy bilateralnej. Co semestr na naszą uczelnię przyjeżdża grupa kilkorga studentów z NEU, by studiować w Polsce i doskonalić znajomość języka polskiego jako obcego.

Dr hab. Magdalena Bąk i mgr Karolina Graboń poprowadzą również zajęcia lektoratowe oraz warsztaty z zakresu nawiązań do romantyzmu w polskiej literaturze współczesnej na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych.