Dr Emilia Szalkowska-Kim z gościnnymi wykładami na UŚ

Po raz kolejny w ramach programu Erasmus+ KA107 w Szkole Języka i Kultury Polskiej oraz Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich gościć będzie wykładowca z zagranicznej uczelni partnerskiej. W maju (21-25.05.2018) z gościnnymi wykładami i seminariami z Uniwersytetu Hankuk w Seulu w Korei Płd. przyjedzie dr Emilia Szalkowska-Kim. Dzięki programowi studenci filologii polskiej (specjalność: nauczanie polonistyczne wśród cudzoziemców), międzynarodowych studiów polskich, filologii angielskiej oraz słuchacze Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego wezmą udział w zajęciach, które dotyczyć będą szeroko pojętych związków polsko-koreańskich. Tematyka wykładów i seminariów oscylować będzie wokół trudności wymawianiowych osób koreańskojęzycznych uczących się języka polskiego, różnic kulturowych z nastawieniem na zagadnienia grzeczności językowej, honoryfikatywności, etykiety i norm językowych.

Dr Emilia Szalkowska-Kim weźmie także udział w konferencji naukowej „Reportaż w świecie – światowość reportażu”, która odbędzie się w dniach 23-24 maja.