Drugi tydzień letniej szkoły i kursu lektorskiego za nami

16-08-2020

Za nami drugi, przedostatni już tydzień letniej szkoły. Tym razem zabraliśmy studentów na wycieczkę dookoła Polski. Przedstawiliśmy najciekawsze destynacje w Polsce, moc fantastycznych miejsc do odwiedzenia i obiektów wartych zobaczenia. Wiemy już, gdzie znajdziemy najstarsze latarnie morskie, które miasto słynie z murali, dla kogo ważna jest syrena i gdzie zjemy najsmaczniejszą wodzionkę. Byliśmy również uczestnikami wyjątkowych warsztatów wokalnych z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Wieczór z poezją Jana Kochanowskiego z pewnością przybliżył postać ojca Urszulki i zachęcił do zagłębienia się w twórczość renesansowego pisarza. Pod koniec tygodnia niektórzy z uczestników znaleźli też… swoje drugie połówki! Wszystko za sprawą randki w ciemno, w której tradycyjny parawan zastąpiło wyłączenie kamery w laptopie, a uczestnikom zadawano pytania, które później decydowały o doborze pary… Kto wie, co przyniesie los? Może już niedługo spotkają się twarzą w twarz?

Ostatni tydzień ubiegał pod znakiem podróży, ale nie tylko po Polsce! W sobotę 15.08.2020 r. studenci zaprosili nas do swoich państw. Zaprezentowali cząstkę swoich kultur, pokazali nam miasta, w których mieszkają i zachęcili do odwiedzin. Niektórzy zorganizowali nawet ekspresowy kurs językowy, dzięki czemu potrafimy już przywitać się po chińsku i po wietnamsku, podziękować i zapytać o samopoczucie po gruzińsku, a nawet rozpoznać i wymówić arabskie litery!

W sobotę zorganizowaliśmy sprawdzian z języka polskiego, w którym wzięło udział ponad stu cudzoziemców z całego świata. Już w najbliższy poniedziałek poznamy tegorocznego Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Przed nami trzeci, ostatni już tydzień letniej szkoły. Jesteśmy pewni, że dostarczy równie emocjonujących wrażeń, co zeszły.