Dyktando z języka polskiego w Mińsku (5-7 grudnia 2015)

23-04-2017

W dniach od 5 do 7 grudnia 2015 roku w Mińsku odbędzie się Ogólnobiałoruski Sprawdzian z Języka Polskiego zorganizowany przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej we współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyktando organizowane od kilku lat na stałe wpisało się w kalendarz imprez promujących Polskę na Białorusi. Tym razem uroczystość poprowadzą dr Joanna Przyklenk oraz dr Katarzyna Wyrwas z Instytutu Języka Polskiego. Wykładowczynie wygłoszą również wykład poświęcony przemianom we współczesnej polszczyźnie, a także przedstawią ofertę edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowanie językiem polskim jest na Białorusi coraz większe, zaś wszelkie działania wspierające promocję Polski i polszczyzny wpływają pozytywnie na kształtowanie się wizerunku naszego kraju wśród obcokrajowców.