Dzień Języków Dalekowschodnich (17 grudnia 2015)

23-04-2017

7 grudnia 2015 roku o godzinie 9:60 równolegle na Wydziale Filologicznym w Katowicach oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się kolejna edycja Dni Języków. Tym razem spotkanie poświęcone zostanie językom krajów Dalekiego Wschodu: Chin i Korei Południowej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję spotkać się i osobiście porozmawiać z native speakerami, którzy specjalnie dla nich przygotowali bogaty program zajęć językowo-kulturowych. Warsztaty obejmują naukę podstawowych zwrotów komunikacyjnych, a także prezentację egzotycznych dla Polaków tradycji, historii i zwyczajów panujących w Chinach i Korei Południowej. Spotkania organizowane na Uniwersytecie Śląskim mają za zadanie promowanie postawy otwartości wobec odmienności kulturowej, poszerzanie horyzontów, a także wzmacnianie wartości języków i kultur – w tym także kultury regionalnej – w oczach młodych ludzi uczestniczących w zajęciach.

Opiekę nad Dniami Języków sprawuje fanpage UŚ „Świat na wyrywki” prowadzony przez studentów Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich. Zgłoszenia udziału w warsztatach zawierające imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.