Dzień Kobiet w American Corner

03-03-2018

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ współorganizuje obchody międzynarodowego Dnia Kobiet. Spotkanie odbędzie się 8 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej „American Corner” (ul. Bankowa 14, Katowice) o godzinie 16:30.

W czasie spotkania z różnych perspektyw zostanie zaprezentowana historia Dnia Kobiet. Studenci z Gruzji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Kirgistanu, Włoch, Korei Płd. oraz Chin omówią rolę kobiet w swoich krajach, przedstawią najsłynniejsze postaci kobiece, które wpłynęły na losy narodu/kontynentu/świata, opowiedzą o swoich pomysłach na uczczenie tego święta.

Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jakie prezenty można dawać, a jakich należy się wystrzegać, by nie urazić obdarowywanej kobiety.

Na wszystkich gości czekają smakowite międzynarodowe niespodzianki.

Występy przygotowane zostały pod merytoryczną opieką mgr Magdaleny Knapik.

Serdecznie zapraszamy!