Dzień Kobiet z międzynarodowej perspektywy (8 marca 2016)

25-04-2017

American Corner Katowice, Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ zapraszają na międzynarodowy Dzień Kobiet. Już 8 marca o godzinie 15:30 w siedzibie American Corner w Katowicach (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, ul. Bankowa 14, Pawilon D, II piętro, sala 436) studenci Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich i Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ z Włoch, Wenezueli, Meksyku, Gruzji, Kirgistanu, Kazachstanu, Ukrainy i Austrii zaprezentują, jak wyglądają obchody święta kobiet w ich krajach, jak brzmią typowe życzenia składane z tej okazji i jakie zwyczaje im towarzyszą, jakie są najpopularniejsze prezenty, a jakich należy unikać. Spotkaniu towarzyszyć będą tańce, muzyka, śpiew oraz prezentacja wyjątkowych kobiet z całego świata. Na gości czekać będzie degustacja tradycyjnych potraw i konkursy z nagrodami.

Opiekę nad obchodami Dnia Kobiet sprawuje oficjalny fanpage UŚ „Świat na wyrywki” prowadzony przez studentów Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Serdecznie zapraszamy!