Dzień Kultur Indii i Nepalu (21 marca 2016)

25-04-2017

21 marca 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach odbędzie się kolejne już spotkanie w ramach Dni Języków organizowanych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ, które tym razem dotyczyć będzie krajów Azji Południowej: Indii i Nepalu. Dzień Kultur Indii i Nepalu obfitować będzie w wiele różnego typu atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś wyjątkowego. O kulturze tych krajów opowie Patrycja Szewczyk, studentka Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, która pracowała w Nepalu jako wolontariuszka bezpośrednio po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten kraj. Równolegle na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy oraz rzeczy materialnych, które przekazane zostaną – za pośrednictwem Fundacji Karmalaya – mieszkańcom Nepalu. Zebrane środki spożytkowane zostaną między innymi na zapewnienie dzieciom i młodzieży dostępu do edukacji (budowa i wyposażenie szkół), podstawowej opieki medycznej (zakup leków i sprzętu ratującego życie) czy zakup żywności i najpotrzebniejszych artykułów gospodarstwa domowego. 21 marca 2016 roku nie zabraknie oczywiście praktycznych zajęć językowych – tym razem będzie to nauka podstawowych słów i zwrotów w językach: hindi, bengalskim i nepalskim. Fanom kulinariów zaproponowane zostaną warsztaty, na których poznają tajniki smaków kuchni nepalskiej i indyjskiej, a wielbicielom aktywności fizycznej – sesje jogi.

Opiekę nad Dniami Języków sprawuje fanpage UŚ „Świat na wyrywki” prowadzony przez studentów Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich. Zgłoszenia udziału w warsztatach zawierające imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.

Zobacz plakat.