Dzień Kultury Tureckiej (9 listopada 2016)

25-04-2017

9 listopada 2016 roku odbył się Dzień Kultury Tureckiej. Podczas tego wydarzenia przeprowadzono warsztaty z języka tureckiego w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, w których wzięli udział zarówno studenci Uniwersytetu Śląskiego, jak i uczniowie szkół średnich. Uczestnicy nauczyli się m.in. witać i żegnać, przedstawiać się i liczyć po turecku. W tym samym dniu o godzinie 18.00 odbyły się warsztaty kuchni tureckiej w „Chili Kebab”. Pasjonaci gotowania wysłuchali wykładu dotyczącego kultury Turcji, a następnie wspólnie przygotowywali jeden z najbardziej znanych przysmaków tureckich – kebab. Zarówno warsztaty językowe, jak i kulinarne cieszyły się ogromną popularnością. Uczestnicy podkreślali, że dowiedzieli się wielu interesujących informacji dotyczących tego kraju. Ponadto niektórzy z nich deklarowali chęć dalszej nauki języka tureckiego.

Wydarzenie zostało odbyło się ramach Dnia Kultur, które zostało zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej, Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego oraz fanpage Świat na wyrywki.