Gościnne spotkania polonistyczne na Uniwersytecie Łotewskim w Rydze (12-17 kwietnia 2015)

23-04-2017

Mgr Małgorzata Nieużyła oraz mgr Magdalena Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej w dniach od 12 do 17 kwietnia 2015 r. gościć będą na Uniwersytecie Łotewskim w Rydze. Wykładowczynie poprowadzą zajęcia lektoratowe z języka polskiego jako obcego dla studentów łotewskiej slawistyki, a także opowiedzą o możliwościach podejmowania studiów na Uniwersytecie Śląskim. Ponadto mgr Małgorzata Nieużyła oraz mgr Magdalena Knapik wezmą udział w organizowanej 15 – 16 kwietnia 2015 r. w Rydze przez Centrum certyfikacji języka rosyjskiego jako obcego oraz Centrum bohemistyki i polonistyki międzynarodowej konferencji naukowej „Języki słowiańskie jako obce: aktualne zagadnienia nauczania i testowania”. Wyjazd w ramach programu Erasmus+ realizowany jest z ramienia Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ.