Gościnne wykłady prof. dr Jiwone Lee

07-04-2018

W dniach 16-20 kwietnia 2018 roku w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ gościć będzie prof. dr Jiwone Lee, wykładowczyni Hankuk University of Foreign Studies.

Prof. Jiwone Lee w sposób szczególny interesuje się sztuką oraz wpływem nurtów artystycznych na twórczość artystów w różnych krajach. Na Uniwersytecie Śląskim poprowadzi cykl zajęć seminaryjnych z zakresu koreańskiej architektury, kina koreańskiego oraz przemian w muzyce dawnej i współczesnej.

W czasie pobytu wykładowczyni wygłosi także wykład otwarty pt. „Dwie Koree: Południowa i Północna”, który odbędzie się 17 kwietnia 2018 o godzinie 11:30 w sali 013. Wykładowi towarzyszyć będzie projekcja filmu dokumentalnego Kim Ki Dok.

Przyjazd odbywa się w ramach programu Erasmus+ KA107.