Gościnne zajęcia w ramach programu Erasmus+ KA107

04-06-2019

W dniach 3-7 czerwca 2019 r. w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ gościł mgr Grigol Julukhidze z Uniwersytetu Ilii w Tbilisi.

Wykładowca przeprowadził cykl zajęć i konwersatoriów dla studentów kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim oraz na II roku studiów magisterskich na kierunku międzynarodowe studia polskie. Studenci mieli okazję dowiedzieć się, jakie są wyzwania związane ze studiami na polskich uczelniach wyższych oraz jakie elementy powinny zawierać wzorcowe wystąpienia publiczne.

W trakcie pobytu odbyło się także spotkanie z wykładowcami uczelni goszczącej, na którym poruszone zostały kwestie dalszej współpracy międzyuczelnianej.

Wyjazd zrealizowany został w ramach programu Erasmus+ KA107.