Inauguracja Podyplomowych Studiów Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego w Berlinie (14 listopada 2014)

22-04-2017

14 listopada br. na Uniwersytecie im. Humboldtów w Berlinie odbędzie się uroczysta inauguracja Podyplomowych Studiów Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego dla słuchaczy z Niemiec prowadzonych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Projekt współfinansowany jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele Instytutu Slawistyki Uniwersytetu im. Humboldtów oraz władze i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego. W inauguracji wezmą udział: dr hab. Monika Bielińska – Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Filologicznego UŚ, dr Aleksandra Achtelik – Wicedyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ i dr Wioletta Hajduk-Gawron z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich.