Intensywny kurs języka polskiego dla studentów programu Erasmus (7-12 lutego 2011)

20-04-2017

W dniach 07-12 lutego 2011 roku odbył się intensywny kurs adaptacyjny dla studentów programu Erasmus, podejmujących studia na Uniwersytecie Śląskim w semestrze letnim w roku akademickim 2010/2011. Tym razem w kursie wzięli udział studenci z Łotwy, Hiszpanii, Słowacji i Turcji. Po uroczystej inauguracji, którą swoją obecnością zaszczyciła między innymi pani prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka – Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Filologicznego, studenci rozpoczęli intensywną naukę języka polskiego.

Poza zajęciami językowymi Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ przygotowała bogaty program zajęć dodatkowych. Studenci mieli okazję zwiedzić Centrum Sztuki Filmowej i uczestniczyć w projekcji filmowej, poznać zasady funkcjonowania bibliotek na Śląsku, spotkać się z cudzoziemcami mieszkającymi i studiującymi w Polsce, poznać najpiękniejsze miejsca Katowic. Po tygodniu nauki i poznawania nowych miejsc na Śląsku, sobota była dniem odpoczynku od podręczników. Studenci spędzili ją w Krakowie. Zwiedzili Wawel, Kościół Mariacki i Rynek.