Kartki świąteczne od studentów z różnych stron świata

12-12-2018

Gdy za oknem padał śnieg, studenci kursu przygotowującego do studiów w języku polskim, którzy uczą się w Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, wykonywali piękne kartki bożonarodzeniowe, na których potem wypisali życzenia świąteczne i noworoczne. Zostaną one przekazane (za pośrednictwem jednej ze śląskich szkół) organizatorom tegorocznej Wigilii dla samotnych. Goście, którzy przybędą na Wigilię organizowaną 24 grudnia w Katowicach i Świętochłowicach, będą mogli zabrać kartki do domów, by sympatia i życzenia kierowane do nich przez młodych ludzi z różnych stron świata towarzyszyły im jak najdłużej. Warsztatom tworzenia kartek towarzyszyły rozmowy o polskich tradycjach i zwyczajach wigilijnych. Zajęcia posłużyły też rozwijaniu kreatywności i współpracy między studentami oraz stały się okazją do ćwiczeń komunikacyjnych i leksykalnych w zakresie języka polskiego.