Klasa Konfucjańska – z wizytą na Politechnice Pekińskiej

18-09-2017

Podczas wrześniowej wizyty delegatek Uniwersytetu Śląskiego w Chinach podjęte zostały dalsze rozmowy zmierzające do utworzenia Klasy Konfucjańskiej na naszej uczelni. Prof. Jolanta Tambor – Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Zagranicznych oraz dr Agnieszka Tambor – koordynator ds. centrum języka i kultury chińskiej spotkały się na Politechnice Pekińskiej z przedstawicielkami Biura Międzynarodowego oraz z prof. Lorą Jiang – byłą dyrektor Instytutu Konfucjusza w Opolu. Podczas spotkania omówione zostały kolejne etapy wspólnych działań zmierzających do oficjalnego nadania przez Chińskie Ministerstwo Edukacji (a właściwie jego wyspecjalizowaną jednostkę: Hanban – Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego) Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ statusu Klasy Konfucjańskiej. Ponadto Politechnika Pekińska jako partner Uniwersytetu Śląskiego w tym projekcie zobowiązała się do pomocy w wyposażeniu w pomoce dydaktyczne Centrum Języka i Kultury Chińskiej, w którym od października będą odbywały się bezpłatne lekcje języka chińskiego. Nauczycielkami w Centrum będą panie Wu Lihong oraz Xu Yujin wysłane do Polski przez Hanban. Będą prowadziły regularne zajęcia językowe, a także spotkania z kulturą chińską.