Kurs dla zagranicznych lektorów języka polskiego jako obcego

08-07-2019

Od 1 do 22 sierpnia 2019 Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ będzie prowadzić kurs dla zagranicznych lektorów języka polskiego jako obcego, w którym udział weźmie 17 osób, które na co dzień uczą języka polskiego w szkołach, na uczelniach i w różnych instytucjach kultury działających na terenie Ukrainy, Rosji, Japonii, Słowenii, Chin i Azerbejdżanu. Uczestnikom zaproponowany zostanie udział w kilku specjalistycznych blokach: językoznawczym, literacko-kulturowym, realioznawczym oraz metodycznym. Zajęcia mają na celu zapoznanie ich z najnowszymi metodami i technikami pracy nauczyciela języka polskiego jako obcego, zaproponowanie atrakcyjnych metodycznie rozwiązań wybranych kwestii oraz zaprezentowanie podręczników, zeszytów ćwiczeń, leksykonów, zbiorów zadań, które ukazały się w ostatnich latach. Lektorzy odbędą również praktykę, prowadząc zajęcia ze studentami uczestniczącymi w XXIX letniej szkole języka, literatury i kultury polskiej.

Kurs organizowany jest na zlecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.