Obcokrajowcy napiszą Eurodyktando (28 listopada 2013)

21-04-2017

Studenci semestralnych studiów polskich prowadzonych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich oraz studenci obcokrajowcy filologii polskiej na poziomie I, II i III stopnia 28 listopada 2013 roku wezmą udział w konkursie ortograficznym Eurodyktando, organizowanym w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Studenci obcokrajowcy pod opieką dra Marcina Maciołka zmierzą się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji. Tematem dyktanda będzie Europejski Fundusz Społeczny, jednakże uczestnicy będą musieli popisać się wiedzą dotyczącą polskich zasad pisowni i interpunkcji. Eurodyktando, poruszając tematykę unijną, zwraca jednocześnie uwagę na konieczność dbania o język ojczysty.

Eurodyktando organizowane jest przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współpracy z Katedrą Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem EFS w Katowicach.