Obrona dyplomu w ramach umowy o podwójnym dyplomie między UŚ a NEU

24-06-2019

W czwartek, 27 czerwca 2019 o godzinie 11:30 na Wydziale Filologicznym UŚ w Sosnowcu odbędzie się pierwsza obrona dyplomu licencjackiego w ramach umowy o podwójnym dyplomie zawartej w 2016 roku między Uniwersytetem Śląskim a Northeastern University w Shenyangu. Do obrony przystąpi pani Juanjuan Wang, która przez ostatnie dwa lata studiowała na kierunku filologia, specjalność: język rosyjski – program język biznesu z komunikacją kulturową. Studia prowadzone są przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Zgodnie z umową dwa pierwsze lata studiów zrealizowane został na NEU.

W obronie udział weźmie delegacja z uczelni partnerskiej: prof. Zhao Wen, dziekan Wydziału Studiów Zagranicznych NEU oraz prof. Jing Fang – dyrektor Departamentu Rusycystyki NEU.

Wydział Filologiczny reprezentować będą: prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, dziekan Wydziału, dr Lidia Mięsowska, wicedyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej, dr Agnieszka Lenart, promotor pracy, dr Agnieszka Tambor, kierownik Centrum Języka i Kultury Chińskiej, a także prof. dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, jednostki, która zainicjowała podpisanie umowy międzyuczelnianej.

UŚ i NEU od kilku lat intensywnie współpracują na polu dydaktycznym, co roku pracownicy i studenci obu uczelni biorą udział w wymianach, letnich szkołach, warsztatach i spotkaniach organizowanych tak w Polsce, jak i w Chinach. Jest to pierwsza obrona w ramach zawartej umowy. Na Wydziale Filologicznym studiują obecnie 4 osoby z Shenyangu, które za rok przystąpić mają do obrony pracy dyplomowej.