Ogólnopolska Olimpiada Języka Polskiego dla Cudzoziemców (7-9 kwietnia 2017)

25-04-2017

7-9 kwietnia 2017 roku w Szklarskiej Porębie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Polskiego dla Cudzoziemców organizowana cyklicznie od wielu lat przez Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej. W konkursie wzięli udział studenci-obcokrajowcy z różnych ośrodków akademickich, między innymi z Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Torunia, Lublina i Katowic. Uniwersytet Śląski reprezentowały studentki międzynarodowych studiów polskich magisterskich i licencjackich prowadzonych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich: Natalia Balakhonova (Ukraina), Sviatlana Rohach (Białoruś), Pedrita Setenareski (Brazylia) i uczestniczka kursu przygotowawczego do studiów w języku polskim prowadzonego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej, Federica Zagaria (Włochy). Opiekunką grupy z UŚ i członkinią jury Olimpiady była mgr Adriana Loiodice, doktorantka w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich. Wyniki osiągnięte przez grupę z UŚ są fantastyczne: Sviatlana Rohach zajęła I miejsce wśród studentów z pierwszym językiem słowiańskim, a w grupie uczestników, pochodzących z krajów niesłowiańskich – Pedrita Setenareski otrzymała dyplom za II miejsce, a Federica Zagaria – wyróżnienie. Konkurencja – jak zwykle – była ogromna, tym większe więc należą się gratulacje!!!