Pracownicy UŚ na targach edukacyjnych w Wietnamie (10-18 listopada 2014)

22-04-2017

Mgr Agnieszka Tambor z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ oraz mgr Joanna Laskowska z Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych UŚ od 10 do 18 listopada wezmą udział w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego w Hanoi w Wietnamie. Targi organizowane są przez Delegację UE w Wietnamie oraz Ministerstwo Edukacji i Szkoleń Wietnamu. Do delegacji Uniwersytetu Śląskiego dołączy również mgr Adam Antoniewicz – lektor języka polskiego na Northeastern University w Shenyang. Pracownicy UŚ promować będą język polski, międzynarodowe studia polskie, a także zaprezentują bogatą ofertę edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego. Na Dalekim Wschodzie istnieje duże zapotrzebowanie na współpracę naukowo-badawczą z ośrodkami polskimi, czego dowodem są coraz liczniejsze grupy studentów i młodych naukowców, którzy przyjeżdżają na naszą uczelnię w ramach umów bilateralnych, a także staży ministerialnych. Mgr Agnieszka Tambor i mgr Adam Antoniewicz poprowadzą również lekcje pokazowe języka polskiego jako obcego, zaprezentują pomoce dydaktyczne i multimedialne, a także spotkają się z przedstawicielami wietnamskich uczelni, by zachęcić do wprowadzenia do ich oferty edukacyjnej język polski i przedmioty bloku polonistycznego.

Zobacz fotoreportaż: http://www.us.edu.pl/node/421132/img/421162