Jak i dlaczego warto uczyć się Polski i polskiego

„Jak i dlaczego warto uczyć się Polski i polskiego – wyjazdowe warsztaty języka polskiego” to cykl krótkich intensywnych kursów językowych oraz warsztatów kulturowych realizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w formie zadania publicznego przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Kursy i warsztaty odbywają się w siedmiu krajach (na Ukrainie, w Rosji, Kazachstanie, Kanadzie, USA, Brazylii i Argentynie). Projekt ma na celu zainteresowanie poznaniem Polski i polskiej kultury w atrakcyjny i innowacyjny sposób oraz odesłanie do lamusa obiegowej i niesłusznej opinii, że polski jest trudny i zastąpienie jej przekonaniem, że we współczesnej, prężnie się rozwijającej Polsce idealnie łączą się elementy tradycji i nowoczesności.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Argentyna Brazylia Kanada
Kazachstan Rosja Ukraina
USA Piszą o nas Jak i dlaczego warto uczyć się Polski i polskiego?