Stosunki polsko-niemieckie w literaturze i filmie. Fakty i interpretacje

W dniach 29 lipca – 24 sierpnia 2015 w Cieszynie przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej realizowany będzie projekt pt. „Stosunki polsko-niemieckie w literaturze i filmie. Fakty i interpretacje”. Do udziału w projekcie zaproszonych zostało 14 osób z Niemiec (m.in. z Halle, Lipska, Chemnitz, Freiburga, Bochum czy Trewiru) zainteresowanych kinematografią oraz literaturą polską w kontekście sztuki niemieckiej. Projekt poświęcony jest rozwijaniu umiejętności komunikacji językowej oraz badaniu twórczości filmowej i literackiej jako doskonałego materiału wykorzystywanego w analizie poetyk narracji o stosunkach polsko-niemieckich. Jego istotnym elementem są także warsztaty kulturowe poświęcone obrazowi Polski i Niemiec w reportażu.
Projekt prowadzony przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Fotoreportaż Warsztaty tłumaczeniowe