Promocja „Postscriptum Polonistycznego” i „Forum Lingwistycznego” w Niemczech

11-11-2019

26.11.2019 (wtorek) o godz. 16:00 w Instytucie Polskim w Berlinie odbędzie się wykład otwarty połączone z promocją dwu czasopism wydawanych na Uniwersytecie Śląskim: „Postscriptum Polonistycznego” oraz „Forum Lingwistycznego”.

Wykład pt. „O językowych wyjątkach, kuriozach i sentymentach, czyli o historycznych śladach we współczesnej polszczyźnie” wygłosi dr Marcin Maciołek z Instytutu Językoznawstwa UŚ.

27.11.2019 (środa) o godz. 12:00 na Uniwersytecie w Lipsku wykład otwarty pt. „Gratki dla debeściaka!” – o tendencjach rozwojowych współczesnej polszczyzny wygłosi dr Karolina Lisczyk. Po wykładzie odbędzie się spotkanie promujące czasopisma.

Dla uczestników spotkań przewidziano bezpłatne numery periodyków oraz pamiątkowe upominki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w promocji!

Plakat promujący spotkania w Lipsku