Miło mi panią poznać. Język polski w sytuacjach komunikacyjnych. Tom 1 i 2

Serafin Barbara, Achtelik Aleksandra

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Katowice 2013 (wyd. I, 2001)

Autorki podręcznika wykorzystują metodę komunikacyjną, a poszczególne jednostki lekcyjne związane są z konkretnymi sytuacjami życia codziennego. Student poznaje podstawowe słownictwo i zwroty używane np. podczas wizyty u lekarza, na poczcie czy w sklepie. Sytuacjom komunikacyjnym podporządkowana jest gramatyka oraz ćwiczenia utrwalające. Płyta CD zawiera nagrania wszystkich dialogów, ponadto cały materiał gramatyczny rozmieszczony został w klarownych tabelach, co ułatwia systematyzację wiedzy. Podręcznik wzbogacono ilustracjami przybliżającymi elementy kultury polskiej i realia życia w Polsce. W najnowszych wydaniach książka składa się z 2 wolumenów: podręcznika oraz tłumaczenia dialogów (osiem wersji językowych) i klucza do ćwiczeń.