Reprezentantki UŚ w Indonezji (31 października – 8 listopada 2016)

25-04-2017

W dniach 31 października-08 listopada 2016 mgr Karolina Graboń oraz mgr Kinga Groszewska ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ udadzą się do Indonezji, by wziąć udział w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego EHEF. Reprezentantki UŚ promować będą ofertę edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego w Jogdżakarcie oraz Dżakarcie. Na targach poprowadzą także pokazowe lekcje języka polskiego, by zachęcić Indonezyjczyków do wybierania studiów pełnych, częściowych oraz praktyk na naszej uczelni.

W 2015 roku dzięki staraniom Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej na Uniwersytecie w Indonezji uruchomiony został lektorat języka polskiego. Lektorką jest tam mgr Marta Świderska, absolwentka Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej oraz Języka Polskiego jako Obcego.

Mgr Kinga Groszewska oraz mgr Karolina Graboń poprowadzą zajęcia lektoratowe z języka polskiego jako obcego, seminaria i warsztaty kulturowe oraz spotkanie andrzejkowe na dwóch uniwersytetach w Dżakarcie: Atma Jaya i Uniwersytecie Indonezyjskim. Spotkają się także z przedstawicielami władz obydwu uczelni, by prowadzić rozmowy na temat poszerzenia dotychczasowej umowy o współpracy między Uniwersytetem Śląskim a Uniwersytetem Atma Jaya.