Rozstrzygnięcie konkursu Eduinspiracje i Eduinspirator (20 listopada 2014)

22-04-2017

20 listopada 2014 r. o godzinie 17:00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W konkursie Eduinspirator nominowana została dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej, zaś w konkursie Eduinspiracje – Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ. Nominacje w kategorii szkolnictwo wyższe (Erasmus) przyznane zostały pięciu najlepszym ośrodkom w Polsce za zorganizowanie wyróżniających się kursów językowo-adaptacyjnych EILC w roku 2013. Szkoła Języka i Kultury Polskiej w roku 2012 właśnie za kurs EILC została wyróżniona jako przykład dobrej praktyki. W latach organizacji kursów EILC co roku Szkoła Języka i Kultury Polskiej gościła kilkudziesięciu studentów programu LLP/Erasmus, organizując dla nich zajęcia lektoratowe, seminaria, wykłady i konwersatoria, spotkania poświęcone polskiej kulturze i tradycjom, a także wyjazdy dydaktyczne w ciekawe miejsca na Śląsku i w Małopolsce. Kursy te spotykały się z bardzo wysoką oceną zarówno uczestników, jak i zleceniodawców (FRSE). Nad programem merytorycznym czuwała dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, która została wyróżniona nominacją w kategorii Eduinspirator – jako osoba, której zaangażowanie bezpośrednio przyczyniło się do sukcesu SJiKP UŚ. Na gali wręczenia nagród Uniwersytet Śląski reprezentować będzie mgr Jarosław Gąsior, uczelniany koordynator programu Erasmus.