Spotkanie delegatek UŚ z Rektorem UFPR

13-11-2017

13 listopada 2017 w Kurytybie roku prof. dr hab. Ewa Sławek z Instytutu Języka Polskiego im. I. Bajerowej oraz dr Barbara Morcinek-Abramczyk ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ były gośćmi Rektora Uniwersytetu Federalnego Parany prof. dr. Ricarda Marcela Fonseci. W spotkaniu uczestniczyła także prof. dr Aleksandra Piasecka-Till, kierownik Katedry Języka Polskiego UFPR. W czasie spotkania Rektor UFPR przekazał delegatkom UŚ podpisaną umowę na kolejne 5 lat. Omówiono dalsze działania obu uniwersytetów. Już w lutym gościem Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich będzie prof. A. Piasecka-Till, która w ramach programu Erasmus Plus wygłosi cykl wykładów. Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. dr Aleksandra Kalisz z IJP oraz dr Maria Czempka-Wewióra z SJiKP UŚ przeprowadzą serię warsztatów metodycznych dla nauczycieli języka polskiego z 5 prowincji Brazylii. Wykładowcy z UŚ od kilku lat uczestniczą w tych cyklicznych warsztatach organizowanych co roku przez Konsulat Generalny RP w Kurytybie.