Spotkanie opłatkowe dla studentów obcokrajowców (16 grudnia 2015)

23-04-2017

16 grudnia 2015 roku o godzinie 17:30 w Auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się wyjątkowe międzynarodowe spotkanie wigilijne zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ i Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ dla studentów obcokrajowców, którzy w roku akademickim 2015/2016 rozpoczęli naukę na naszej uczelni.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, zaproszeni wykładowcy i współpracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Gości powitają prof. dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor SJiKP oraz dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak, kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich.

Wieczór opłatkowy będzie okazją do poznania polskich tradycji i zwyczajów świątecznych. Studenci wraz z zebranymi gośćmi zaśpiewają polskie kolędy, skosztują wigilijnych potraw, przełamią się opłatkiem, a także obejrzą jasełka w wykonaniu swoich kolegów z Włoch, Ukrainy, Kazachstanu, Turcji, Austrii, Białorusi i innych krajów, przygotowanych przez mgr Magdalenę Knapik.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – w szczególności studentów spoza Polski – do udziału w spotkaniu wigilijnym.