Spotkanie opłatkowe dla studentów obcokrajowców studiujących na Uniwersytecie Śląskim (12 grudnia 2013)

21-04-2017

12 grudnia 2013 r. o godz. 17.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie odbędzie się spotkanie wigilijne przygotowywane dla studentów obcokrajowców studiujących na Uniwersytecie Śląskim przez pracowników Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz studentów Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Jest to tradycyjne już spotkanie, które ma na celu przybliżyć studiującym u nas obcokrajowcom (studentom niemal wszystkich kierunków, w tym międzynarodowych studiów polskich, semestralnych studiów polskich, słuchaczom semestralnego kursu języka polskiego, studentom rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim, kursu intensywnego oraz studentom programu LLP/Erasmus) polskie zwyczaje, obrzędy i tradycje. Podczas spotkania wigilijnego zostaną wystawione jasełka, które przygotowują studenci pod opieką mgr Magdaleny Knapik. Można będzie także skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych, przełamać się opłatkiem i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy.

Dla wielu studentów z zagranicy, szczególnie tych, którzy nie wracają na święta do swoich domów, będzie to nie lada przeżycie oraz okazja, by złożyć życzenia świąteczne i noworoczne kolegom i koleżankom, a także wykładowcom i zebranym gościom.

Równolegle na Politechnice Śląskiej spotkanie świąteczno-noworoczne dla studentów programu LLP/Erasmus studiujących w Gliwicach poprowadzą dr Aleksandra Achtelik, wicedyrektor Szkoły, dr Marcin Maciołek z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz mgr Justyna Szmyt współpracująca z SJiKP.