Spotkanie wielkanocne w międzynarodowych gronie (6 kwietnia 2017)

25-04-2017

6 kwietnia 2017 roku (czwartek) odbyło się spotkanie wielkanocne organizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej i Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ we współpracy ze studentami 2 roku studiów licencjackich międzynarodowych studiów polskich. W czasie spotkania obcokrajowcom studiującym na kursie przygotowawczym do podjęcia studiów w języku polskim, kursie semestralnym, intensywnym kursie języka polskiego, a także na różnych kierunkach na Wydziale Filologicznym UŚ zaprezentowane zostały polskie tradycje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych: poznali specyfikę Wielkiego Postu, dowiedzieli się, jakie elementy zawiera koszyczek wielkanocny, jak wyglądają świąteczne palmy itp. Uroczystość otworzyła i zebranych studentów powitała prof. dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego ds. Studentów Zagranicznych.