Spotkanie wigilijne dla studentów obcokrajowców (17 grudnia 2014)

22-04-2017

17 grudnia 2014 r. o godzinie 17:00 w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie UŚ odbyło się tradycyjne już spotkanie wigilijne zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ i Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ dla studentów obcokrajowców studiujących na naszym Uniwersytecie. Była to niepowtarzalna okazja, by w międzynarodowym gronie przełamać się opłatkiem, wspólnie zaśpiewać kolędy i obejrzeć jasełka w wykonaniu studentów cudzoziemców. Spotkanie to ma także wymiar dydaktyczny, ponieważ wielu ze studiujących na naszej uczelni cudzoziemców nigdy dotąd nie było w Polsce w czasie świąt – mieli zatem możliwość dowiedzieć się więcej na temat polskich tradycji, obrzędów i zwyczajów przedświątecznych i świątecznych, porównać je z tymi charakterystycznymi dla ich krajów, a także skosztować typowych polskich potraw wigilijnych. W uroczystości wzięli udział władze naszej uczelni, a także zaproszeni goście, przyjaciele, pracownicy i współpracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ i Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Spotkanie poprowadziła mgr Magdalena Knapik z SJiKP UŚ.