Spotkanie władz Uniwersytetu Śląskiego ze studentami z Ukrainy (25 lutego 2014)

22-04-2017

We wtorek, 25 lutego 2014, odbyło się wyjątkowe spotkanie władz dziekańskich i rektorskich oraz członków Rady Wydziału Filologicznego z pochodzącymi z Ukrainy studentami Wydziału Filologicznego (Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz polonistyki) i Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zapewnił studentów o wsparciu ze strony naszej Uczelni, przekazał im wyrazy przyjaźni i serdecznego współodczuwania, zaś prof. dr hab. Rafał Molencki, dziekan Wydziału Filologicznego w imieniu wszystkich wykładowców Wydziału Filologicznego życzył studentom, by sytuacja na Ukrainie jak najszybciej wróciła do normy, ponieważ to oni są przyszłością swego kraju. W imieniu studentów głos zabrała Tetiana Nosal, studentka rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia studiów w języku polskim, dziękując za wszystkie gesty przyjaźni i wsparcia, które są im tak potrzebne w obecnej sytuacji.