Studenci obcokrajowcy przełamują stereotypy (7-21 marca 2014)

22-04-2017

Studenci Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ wezmą udział w sesji zdjęciowej, która jest częścią akcji Zwykli/Niezwykli organizowanej przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma na celu przełamanie stereotypów utrudniających życie osobom, których owe sądy dotyczą. By tego dokonać, każdy uczestnik ma za zadanie wymyślenie autorskiego hasła łamiącego stereotypy. Studenci zwrócą szczególną uwagę na stereotypy, które są charakterystyczne dla ich krajów, a także na te, z którymi spotkali się, studiując w Polsce. Zwieńczeniem akcji będzie dwutygodniowa ekspozycja zdjęć, która będzie miała miejsce na Dworcu PKP w Katowicach w dniach od 7 do 21 marca 2014 r.