Studentki międzynarodowych studiów polskich laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego

12-04-2019

W dniach 5-7 kwietnia 2019 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Języka Polskiego jako Obcego organizowana przez Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Politechniki Wrocławskiej.

Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ reprezentowały: Diana Biseada i Alexandra Burcea z Rumunii, Yulia Voloshinska z Ukrainy oraz Laliya Zalyaeva z Uzbekistanu.

Zwyciężczynią konkursu w kategorii cudzoziemców została Diana Biseada, zaś Laliya Zalyaeva zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii.

Uczestniczki konkursu wspomagały Dominika Jeżykowska oraz Sonia Langosz, studentki międzynarodowych studiów polskich.