Studia Podyplomowe na Uniwersytecie im. Humboldtów w Berlinie (7-10 maja 2015)

23-04-2017

W dniach 07.05-10.05.2015 odbędzie się kolejny w tym semestrze zjazd Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego dla słuchaczy z Niemiec. Zajęcia na Uniwersytecie im. Humboldtów w Berlinie tym razem poprowadzą prof. dr hab. Aldona Skudrzyk oraz dr hab. prof. UŚ Jacek Warchala z Instytutu Języka Polskiego UŚ. Językoznawcy zapoznają słuchaczy z Niemiec z problematyką przemian w polszczyźnie i kulturze polskiej oraz normami zachowań językowych i kulturą języka polskiego – zagadnieniami niezwykle istotnymi dla przyszłych nauczycieli języka polskiego jako obcego. Po zakończeniu drugiego semestru nauki uczestnicy Studiów Podyplomowych odbędą praktykę zorganizowaną w czasie letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie, w czasie której będą mieli okazję wykorzystać nabyte umiejętności oraz wiedzę, pracując ze studentami obcokrajowcami uczącymi się języka polskiego jako obcego i/lub drugiego.
Projekt prowadzony przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.