Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ na Expo 2017 w Kazachstanie

01-09-2017

7 września 2017 roku dr Aleksandra Kalisz i mgr Kinga Groszewska ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego wezmą udział w Dniu Polskim na Międzynarodowej Wystawie Astana Expo 2017. Od wielu lat SJiKP intensywnie współpracuje z Kazachstanem, regularnie prowadząc wyjazdowe letnie i zimowe warsztaty polonistyczne oraz szkoły języka polskiego. W tegorocznych warsztatach „Letnie impresje z językiem polskim w tle” wzięło udział kilkoro uczestników z Kazachstanu, którzy przez miesiąc bezpłatnie uczyli się języka polskiego i poznawali Polskę. Projekt był dofinansowany przez Senat RP.

W czasie Expo 2017 w Kazachstanie wykładowczynie poprowadzą pokazowe lekcje języka polskiego, a także zaprezentują ofertę dydaktyczną i edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego.

Uroczystość uświetni swoją obecnością Prezydent RP Andrzej Duda.