Tańce polskie – polonez przy blasku gwiazd (październik 2009)

20-04-2017

Podczas kursów języka polskiego w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ proponujemy różne formy nauczania i uczenia się. Jest miejsce na ciekawą pracę z nowoczesnymi podręcznikami oraz na naukę poprzez zabawę. Dzięki temu lekcje są nie tylko bardziej atrakcyjne, ale też bardziej efektywne. W czasie zajęć lektorzy starają się na różne sposoby zaktywizować studentów. W ten sposób sytuacje używania języka polskiego stają się spontaniczne i bardziej autentyczne. Proponujemy studentom nowoczesne podręczniki i pomoce dydaktyczne, w tym wiele z nich autorstwa pracowników Szkoły.

W Szkole uczymy języka polskiego i prezentujemy polska kulturę. Ale równie ważne jest dla nas to, by każdy z naszych studentów mógł wyrazić siebie także poprzez podkreślenie własnej przynależności językowej, kulturowej, narodowościowej i etnicznej. Poniżej zdjęcie z Wieczoru Narodów, podczas którego każdy może w ciekawy sposób przedstawić kraj swego pochodzenia oraz bliżej poznać innych studentów.

Kursy języka polskiego prowadzone w naszej Szkole dają też możliwość zawierania nowych przyjaźni, które nierzadko potrafią przetrwać przez wiele lat. Takiej integracji sprzyjają wycieczki oraz różnego typu imprezy i spotkania, podczas których nie brak okazji do interesujących rozmów z przedstawicielami różnych kultur.