Warsztaty dla lektorów języka polskiego i chińskiego jako obcego – spotkanie na Hunan University

18-09-2017

Podczas wrześniowej wizyty w Chinach delegatki Uniwersytetu Śląskiego odwiedziły prowincję Hunan. Jest to jedna z najpiękniejszych prowincji Chin. W mieście Changsha, gdzie znajduje się Uniwersytet Hunan (powstały na podwalinach starożytnej Akademii Yuelu), prof. Jolanta Tambor i dr Agnieszka Tambor spotkały się z pracownikami działu międzynarodowego, aby porozmawiać o możliwościach współpracy pomiędzy uczelniami. Poza wymianą studentów i pracowników, podczas spotkania, zrodził się niezwykle interesujący pomysł warsztatów dla nauczycieli. Uniwersytet Hunan podobnie jak Uniwersytet Śląski specjalizuje się w kształceniu wykładowców i lektorów języka ojczystego jako języka obcego. Obie strony podjęły zatem decyzję o organizacji w następnym roku warsztatów dla nauczycieli języka polskiego i języka chińskiego jako obcego. Warsztaty miałyby obejmować zajęcia teoretyczne, prezentujące techniki nauczania – porównanie doświadczeń i metod nauczania. Ponadto podczas warsztatów odbędą się lekcje pokazowe prezentujące w praktyce omawiane zagadnienia metodyczne. Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Języka  Kultury Polskiej wraz z SJiKP co roku realizuje projekty warsztatów dla nauczycieli w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, w przyszłym roku więc czas na warsztaty w Changsha.