Warsztaty językowo-kulturowe oraz kulinarne krajów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych (18 stycznia 2016)

25-04-2017

18 stycznia 2016 roku o godzinie 9:30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się kolejne już spotkanie w ramach Dni Języków organizowanych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Pierwsze noworoczne zajęcia poświęcone zostaną kulturze krajów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych. Zajęcia językowe poprowadzą native speakerzy, studenci międzynarodowych studiów polskich i Szkoły Języka i Kultury Polskiej, którzy nauczą uczestników podstawowych zwrotów i słów w języku hiszpańskim i portugalskim. Prowadzący opowiedzą także o kulturze, zwyczajach i tradycjach swych krajów i przybliżą najciekawsze informacje historyczne, geograficzne czy realioznawcze. W spotkaniu uczestniczyć mogą wszystkie osoby zainteresowane innymi krajami i kulturami: studenci, wykładowcy, mieszkańcy śląskich aglomeracji. Dni Języków w sposób szczególny adresowane są do uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich, którzy swą przyszłość wiążą ze studiami poświęconymi innym językom czy kulturom – także w ujęciu komparatystycznym.

Dopełnieniem spotkania będą odbywające się również 18 stycznia o godzinie 18:00 w pubie Eureka na ul. św. Jacka w Katowicach brazylijsko-hiszpańsko-portugalskie warsztaty kulinarne. Przygotowane zostaną najpopularniejsze i najbardziej charakterystyczne dla kuchni Brazylii, Hiszpanii i Portugalii potrawy, które są znane i lubiane na całym świecie. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki i sekrety ich przygotowania.

Opiekę nad Dniami Języków sprawuje fanpage UŚ „Świat na wyrywki” prowadzony przez studentów Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich. Zgłoszenia udziału w warsztatach zawierające imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.