Warsztaty z matematyki dla uczestników „Majówki z językiem polskim” (8 maja 2015)

23-04-2017

8 maja 2015 roku w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ odbyły się warsztaty z matematyki poprowadzone dla kandydatów na studia w Polsce pochodzących z Kazachstanu. Szkolenie poprowadził dr Marek Piętka z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej UŚ, który od wielu lat współpracuje ze Szkołą, jest także egzaminatorem w komisjach kwalifikujących osoby polskiego pochodzenia na studia w Polsce. Cykl szkoleniowy „Majówka z językiem polskim” organizowany jest przez Ambasadę RP w Astanie w terminie 7-10 maja 2015. Zajęcia z języka polskiego oraz historii poprowadzą nauczyciele skierowani do pracy w Kazachstanie przez MEN. Tego typu zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród kandydatów na studia z Kazachstanu, bowiem z roku na rok coraz więcej absolwentów tamtejszych szkół średnich zainteresowanych jest przyjazdem na studia do Polski – niejednokrotnie są to potomkowie kazachskiej Polonii. Druga część sesji zorganizowanej przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej we współpracy z Ambasadą RP w Astanie odbędzie się pod koniec maja.