Wieczór Narodów (15 sierpnia 2017)

19-07-2017

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ jak co roku w ramach letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej organizuje Wieczór Narodów. 15 sierpnia 2017 roku o godzinie 14.30 zapraszamy na cieszyński Rynek wszystkich, którzy są zainteresowani poznawaniem innych kultur i tradycji.
  W tym roku w czasie XXVII edycji letniej szkoły na pewno nie zabraknie ciekawych wrażeń i wielu ciekawostek dotyczących ponad 30 krajów z całego świata. Na Wieczorze Narodów będzie można poznać sztukę, kulturę, kulinaria, muzykę, taniec i tradycje ponad 200 uczestników letniej szkoły. Wszyscy goście będą mieli szansę wziąć udział w wielu quizach i konkursach, poznać inne języki, spróbować nowych, orientalnych potraw i poznać na nie przepisy. W tym roku studenci zabiorą nas w fascynującą międzynarodową podróż m.in. do Korei Płd., Włoch, Niemiec, Indonezji, Gruzji, Tajwanu, Argentyny, Brazylii, Rosji, Ukrainy, Mołdawii, Kanady, Chin i Japonii. Do tradycji szkoły należy również odtańczenie poloneza na cieszyńskim Rynku. Z roku na rok przybywa widzów tego niezwykłego przedstawienia, miejsca siedzące wypełnione są jeszcze przed przyjściem studentów na płytę rynku, a wielu mieszkańców właśnie 15 sierpnia wypatruje malowniczego korowodu studentów z flagami, ubranych w stroje narodowe, wykrzykujących hasło reklamowe miasta: „Cieszymy się w Cieszynie”.
  Idea Wieczoru Narodów jest prosta – studenci zagraniczni nie tylko uczą się języka polskiego i kultury polskiej, ale także mają szansę zaprezentować swoje kraje, żeby i cieszynianie i zgromadzeni goście mogli poznać bogactwo ich tradycji. Jest to przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w historię szkoły i przypomina o więzach przyjaźni, jakie łączą Polaków z innymi narodami.

Wieczór Narodów jest objęty honorowym patronatem Ryszarda Macury, burmistrza miasta Cieszyna.

Wieczór Narodów jest współfinansowany przez Urząd Miasta Cieszyna.