Wieczór Narodów w Galerii Katowickiej (15 września 2015)

23-04-2017

15 września 2015 roku od godziny 16:00 w Galerii Katowickiej przy ul. 3 Maja odbędzie się Wieczór Narodów organizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej oraz Instytucję Katowice – Miasto Ogrodów. Specjalnie dla katowiczan wystąpią studenci uczestniczący w kursie językowo-adaptacyjnym dla stypendystów programu im. Stefana Banacha, którzy od października rozpoczną studia na uczelniach wyższych w całej Polsce. Wieczór Narodów to niezwykła okazja, by bez konieczności wyjazdu poznać wiele krajów, porozmawiać z native speakerami, poszerzyć horyzonty i po prostu dobrze się bawić w międzynarodowym gronie. Tym razem swoje państwa zaprezentują studenci z Brazylii, Bułgarii, Mołdawii, Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Azerbejdżanu. Program obejmował będzie naukę podstawowych zwrotów w różnych językach, występy wokalne i taneczne, degustację potraw narodowych, quizy i konkursy z nagrodami. Zebrani goście otrzymają także specjalnie dla nich przygotowane materiały, m.in. przepisy kulinarne i słowniczki zwrotów i wyrażeń komunikacyjnych. Wspólne spotkanie ma na celu integrację międzykulturową oraz przełamywanie barier wynikających z nieznajomości odmiennych zwyczajów i tradycji. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w tym pełnym atrakcji wieczorze, nad którym pieczę sprawuje oficjalny fanpage UŚ „Świat na wyrywki”.

Wieczór Narodów współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.