Wielkanoc dla uczestników kursów Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ

11-04-2019

16 kwietnia 2019 roku o godz. 13.00 oraz o godzinie 15.15 na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1, sala 013, niski parter) odbędą się coroczne spotkania poświęcone polskim tradycjom i zwyczajom wielkanocnym organizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Spotkanie ma charakter otwarty, w sposób szczególny skierowane jest do studentów obcokrajowców naszego Uniwersytetu oraz do uczestników projektu „Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie śląskim”.

Święta Wielkiej Nocy w Polsce obchodzone są w bardzo tradycyjny sposób, nierozerwalnie łączą się z nimi obrzędy i zwyczaje, które przedstawione zostaną w praktyczny sposób. Uczestników prelekcji czeka zatem nie tylko doskonała zabawa, ale i wspólne tworzenie koszyczka wielkanocnego, zdobienie jajek, wysyłanie kartek z życzeniami do najbliższych, degustacja wielkanocnych potraw, które Polacy jedzą na śniadanie wielkanocne, a także gry i zabawy o charakterze edukacyjnym. Spotkanie poprowadzi mgr Magdalena Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wsparcie integracji cudzoziemców w  województwie śląskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.