Wakacyjne zajęcia z języka bułgarskiego

7 lipca w godzinach 16:30-18:00 odbędzie się spotkanie poświęcone Bułgarii i językowi bułgarskiemu. Zajęcia zawierające elementy językowe, realioznawcze i kulturowe poprowadzą studentki z Uniwersytetu św. św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie, które odbywają staż w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ. Spotkania organizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich oraz oficjalny fanpage UŚ „Świat na wyrywki” mają charakter otwarty, przeprowadzone zostaną równolegle w trzech miejscach w Katowicach: w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ (pl. Sejmu Śląskiego 1, sala 11), w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Bankowa 11a) oraz w Galerii Miasta Ogrodów (ulica Stanisława 4). Zapisy prowadzone są pod adresem: tydzienkultur@gmail.com. Jest to niepowtarzalna okazja, by w okresie wakacyjnym odbyć pasjonującą podróż na Bałkany, nie opuszczając jednocześnie granic naszego województwa: poznać inny język, kulturę, tradycje i zwyczaje, posmakować odmiennej kuchni, porozmawiać z mieszkankami Bułgarii i przekonać się, ile prawdy jest w tym, że języki obce otwierają nam okno na świat.
Zachęcamy do udziału w zajęciach!