Wiosna w Szkole (21 marca 2009)

20-04-2017

21 marca 2009 roku – dzień wagarowicza – studenci Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego spędzili niekonwencjonalnie, bo ucząc się polskiego i poznając Polskę, a dokładniej Katowice! Słuchacze Szkoły przywitali wiosnę, zwiedzając Nikiszowiec oraz Galerię Szyb Wilson. Po długim spacerze po zakamarkach tej fascynującej dzielnicy przyszedł czas na wspólne biesiadowanie. W budynku Wydziału Filologicznego czekał na „podróżników” gorący posiłek, po którym wszyscy chętnie stanęli w szranki z polską leksyką. Wypisywanie największej liczby nazw potraw z usłyszanej piosenki, zapamiętanie imion wszystkich uczestników zabawy i bezbłędne ich powtórzenie czy śpiewanie „Szła dzieweczka” wraz ze specjalnie opracowaną choreografią to tylko niektóre z zabaw. Dzięki pomocy studentów specjalizacji „Nauczanie języka polskiego jako obcego” stołówka uniwersytecka rozbrzmiewała tego wieczoru wspólnie śpiewanymi przebojami z repertuaru polskiej muzyki. „Poszła Karolinka”, „Chłopaki nie płaczą” czy „Całuj mnie” zyskały całkiem nowe, interesujące aranżacje wykonywane przez prawdziwie międzynarodowy zespół. W naszym szkolnym powitaniu wiosny uczestniczyli bowiem studenci z Azerbejdżanu, Francji, Tadżykistanu, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Bułgarii, Gruzji, Hiszpanii, Nigerii, Konga, Ukrainy, Norwegii.

Magdalena Knapik